בגדים – shein

סקירה מאת חן שרון

אחד מעמודי התווך העיקריים בייעוד שלי שאני מייחסת לעצמי הוא לקדם אופנה יומיומית במחיר שווה לכל אישה. כשמגיע מותג שמוכר פריטים טרנדיים ובגדים אופנתיים במחירים נמוכים, זה כמובן לא חומק מעיני. אתר בגדים שיין כזה. כשאתם גולשים באתר שלהם, המחירים נראים טובים מכדי להיות אמיתיים. בנוסף, לא נראה שיש תשובה מוחלטת בשום מקום באינטרנט לשאלת "האם שיין אתר הבגדים באיכות טובה?". עם זאת, מכל בקשות ההודעות שאני מקבלת, סקירת איכות Shein תמיד הייתה בראש הרשימה. אז עכשיו אני הולכת לענות לכם – האם שיין אתר בגדים טוב? האם שיין הוא אתר טוב לקנות ממנו בגדים? האם כדאי לסמוך על אתרי לבוש כמו שיין? בפוסט של היום אני עונה על הכל.

אם את עוקבת אחרי הבלוג שלי לא מהיום, את יודעת שאני מזמינה בגדים של שיין לעיתים קרובות למדי. רציתי להבהיר קודם כל שמעולם לא עבדתי עם שיין והם לא משלמים לי, למרות שהם שלחו לי בגדים בחינם בהזדמנויות מרובות. אז בואו וניגש לעיקר:

 1. האם שיין הוא אתר טוב?

בסך הכל – כן. עם זאת, את מקבלת את מה שאת משלמת עבורו. לדוגמה, הטופ בתמונה של הפוסט הזה עולה 13 דולרים. אני הזמנתי אותו מכיוון שקשה למצוא סגנונות דומים לו במחירים של 10-15 דולרים. בנוסף, יש לו ביקורת עם סקירה של 4.5 כוכבים באתר שיין. (זכרי – באתר שיין בגדים ביקורת חשובה!) כשקיבלתי אותו בדואר, הוא התקמט בשקית ניילון ואחרי שמדדתי אותו, שמתי לב שכמו שרוב הביקורות אומרות, הוא די קצר מקדימה. נראה כי מרבית הבגדים שלהם מותאמים לנשים נמוכות יותר, כך שאם את נמצא קצת מעל הגובה הממוצע (אני 1.70 מטר), חשוב לקרוא את תרשים המידות באתר לפני הרכישה. מלבד זה, החלק העליון רך, קל ובנוי בצורה מפתיעה היטב. אבל אני לא בטוחה עד כמה זה יעמוד במכונת הכביסה. והפלוס היותר גדול הוא שאתר שיין בגדים בעברית – אז ממש לא חייבים לדעת אנגלית כדי להתחיל בשופינג.

הנה לדוגמא כמה מהלהיטים האהובים עליי משיין:

  • שמלת הדפס עם שרוולים ארוכים
  • שמלת מקסי ורודה
  • סט עליון ומכנסיים קצרים
  • שמלת שיפון עם תלתן ורודה
  • חצאית מקסי ירוקה עם קפלים

 

לרוע המזל קיבלתי גם כמה אכזבות משיין. לא ראיתן אותם בבלוג שלי מכיוון שאני מפרסמת רק פריטים שאני ממליצה לכן עליהם באמת. האכזבות הגדולות ביותר? שמלות שהיו קצרות מדי והדוקות מדי, אפילו אחרי שבדקתי מול טבלת המידות באתר, וגם חולצות שהרגישו כאילו הן היו עשויות מווילון מקלחת. במבט לאחור, אם הייתי מתייחסת יותר לביקורות באתר, לא הייתי קונה אותן מלכתחילה. אז תלמדו מהטעויות שלי ותקראו את הביקורות לכל בגד באתר.

 1. כיצד אוכל להבדיל בין מוצרים טובים לבין מוצרים פחות טובים בשיין?

ברוב הפריטים תוכלו למצוא גלריית תמונות של הבגד וגם כמה תמונות של הקונים. חפשו כמה שיותר תמונות! אם אין תמונות מוצר, נסו לחפש בגוגל את שם הפריט שאתן שוקלות לקנות. לעיתים קרובות תוכלו לראות בלוגרים שקנו וכתבו על המוצר הזה או שתמצאו דברים דומים באתרי חנות בגדים Shein או אחרים. כמו כן, הימנעו מהונאה על ידי ביקורות שעשויות להיות מטעות על ידי התמקדות בדירוגים בין 2-4 כוכבים. מניסיוני, ככה תוכלו למצוא את המידע הטוב ביותר על ההתאמה, האורך והאיכות הכוללת.

אפשר להיפגע מאוד מקניית בגדים באינטרנט – אבל, למרבה המזל, לרוב חנויות האונליין יש מדיניות החזר נדיבה יחסית, וכך גם באתר בגדים Shein. לפי מה שכתוב באתר שלהם, שיין נותנת לך 40 יום לבקש החזר. במידת הצורך אפשר לחפש שיין בגדים טלפון או אימייל.

 1. מה עם אתרי לבוש אחרים כמו שיין?

חשוב לי להגיד שאם אתם כבר מחפשים אתר זול לבגדים שנראים טוב – אתר בגדים שיאין הוא הכתובת שלכם. אבל, אם בכל זאת תחפשו משהו דומה לשיאין, יש את אתר romwe. אני יכולה לדבר על העובדה שגם אתר romwe וגם שיין כנראה משתמשים באותו היצרן. תבחינו בהרבה פריטים זהים בשני האתרים, וההערות שלי לגבי שיין זהות להערות שלי לגבי romwe.

אני מאמינה שהזמנתי מ-romwe בסביבות הפעמיים והופתעתי לטובה מאיכות הפריטים שקיבלתי. עם זאת, אני שונאת להישמע כמו רובוט, אבל את עדיין מקבלת את מה שאת משלמת עליו. אם את מזמינה שמלה ב-10 דולרים, אל תצפי שהיא תתאים לך בצורה מושלמת ואל תצפי לחומר שתרצי להיכנס לתוכו לאורך כל היום. אני לא אומרת שלא ניתן למצוא שם יהלומים; זה פשוט לא צריך להיות צפוי כשאת משלמת כל כך מעט.